Medwind Logo
O nasZespółUsługiCennikVouchery

Masaż

Masaż leczniczy, medyczny- Medwind Poznań

W naszej poradni proponujemy Państwu różne rodzaje masażu – od tego tradycyjnego, leczniczego wykonywanego przez doświadczonych terapeutów, poprzez masaż głęboki czy sportowy, a kończąc na masażu typowo relaksacyjnym. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych zabiegów. Mamy nadzieję że każdy znajdzie coś dla siebie.

Masaż klasyczny

Klasyczny masaż leczniczy dzięki swojemu mechanicznemu oddziaływaniu na skórę, a przede wszystkim na tkanki położone pod jej powierzchnią, prowadzi do korzystnych efektów terapeutycznych, m.in. zmniejszenia napięcia mięśniowego, eliminacji bólu i przyspieszenia procesów naprawczych. Warto też wspomnieć o tym, że wprawna i łagodna praca rąk naszych fizjoterapeutów powoduje również przyjemne uczucie odprężenia zarówno ciała, jak i ducha.

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny to doskonały sposób na oderwanie się od codziennych problemów i trosk, choć na chwilę. Dzięki łagodnym technikom uzyskuje się rozluźnienie zmęczonych mięśni co w konsekwencji prowadzi też do poprawy nastroju psychicznego. Polecamy go przede wszystkim osobom, które narażone są na przewlekły stres i/lub prowadzą bardzo aktywny tryb życia.

Masaż głęboki

Masaż głęboki, w porównaniu z masażem klasycznym, jest intensywniej odczuwany przez Pacjenta. Wykorzystuje się silniejszy i głębszy nacisk na tkanki, koncentrując się na miejscach zwiększonego napięcia, czy punktach bólowych. Fizjoterapeuta wykonując ten rodzaj masażu czerpie techniki z rozluźniania mięśniowo-powięziowego, masażu tkanki łącznej, czy też terapii punktów spustowych. Masaż ten ma doskonałe właściwości przeciwbólowe, regeneracyjne, a jego działanie rozluźniające jest o wiele szybsze i efektywniejsze niż w przypadku zastosowania masażu klasycznego.

Masaż sportowy

Masaż sportowy to intensywny rodzaj terapii, którego celem jest przygotowanie organizmu do wysiłku sportowego,  zmniejszenie zmęczenia po aktywności fizycznej, podtrzymanie wysokiej aktywności w trakcie treningów oraz maksymalne skrócenie czasu regeneracji po intensywnym i długotrwałym wysiłku. Dedykowany jest on zarówno dla zawodowców jak i amatorów. Jego działanie to przede wszystkim poprawa wyników uzyskiwanych przez osoby uprawiające różne dyscypliny sportu, a także ochrona ciała przed kontuzjami.

Masaż limfatyczny

Manualny drenaż limfatyczny to fundament terapii przeciwobrzękowej, m.in. w stanach wynikających z obrzęków pourazowych, pozapalnych i chłonnych oraz ich powikłaniach. Drenażu używa się również z powodzeniem w rehabilitacji onkologicznej, np. jako zabieg wspomagający po amputacji piersi, czyli mastektomii. Masaż limfatyczny jest także jedną ze skuteczniejszych i najbardziej popularnych metod walki z cellulitem.
Uzupełnieniem manualnego zabiegu limfatycznego lub odrębnym zabiegiem jest mechaniczny drenaż limfatyczny BOA, który również możemy Państwu zaoferować.

Masaż bańką chińską

Jest to masaż próżniowy, który początkowo jest dość bolesny, jednak efekty antycellulitowe są tego warte. Taki masaż silnie pobudza krążenie, rozrywa stwardniałe włókna kolagenowe oraz pobudza komórki tkanki łącznej. W efekcie daje to lepsze dotlenienie i poprawia metabolizm komórek skóry i tkanki podskórnej. Podciśnienie , wywołane zassaniem skóry przez bańkę wspomaga przepływ limfy, przez co zmniejszają się obrzęki i cellulit. Pozwala to z kolei na modelowanie sylwetki i zdecydowanie poprawia wygląd naszego ciała .

Centrum

ZespółUsługiCennikVoucheryKontakt

© 2023 Medwind. Wykonanie - MVR Studio