Medwind Logo
O nasZespółUsługiCennikVouchery

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych

Zmiany skórne, takie jak: brodawki, kaszaki, włókniaki, kurzajki, znamiona barwnikowe są defektem estetycznym, który wpływa na naszą prezencję i co się z tym wiąże, również samopoczucie. Jednak tego rodzaju niedoskonałości nie zawsze są tylko związane z pogorszeniem wyglądu, mogą być bowiem początkiem poważnych schorzeń takich jak nowotwory skóry i tkanki podskórnej. Warto więc skorzystać z pomocy lekarza, jak tylko zauważą Państwo u siebie na ciele podejrzane zmiany.

W naszej poradni Medwind możemy Państwu zaproponować jedno z najbardziej optymalne rozwiązanie walki z tego rodzaju problemami czyli chirurgiczne usuwanie zmian skórnych. Umożliwia ono  nie  tylko skuteczne pożegnanie się z niedoskonałościami skóry, ale również pozwala na histopatologiczne przebadanie wyciętej tkanki.

Jak przebiega zabieg chirurgiczny:

Zabieg chirurgiczny wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest on bezbolesny dla Pacjentów. Zaaplikowanie preparatu o właściwościach znieczulających nie tylko podwyższa komfort zabiegu, czyniąc go bezbolesnym, ale dodatkowo powoduje obkurczenie naczyń krwionośnych, co w dużej mierze zmniejsza ryzyko wystąpienia niepożądanych krwawień w trakcie zabiegu. Wycięty materiał przesyłany jest do pracowni w celu przeprowadzenia badania histopatologicznego.

Po wycięciu zmian zakłada się szwy, a następnie opatrunek. W trakcie kilku pierwszych dni po zabiegu zaleca się unikanie kontaktu opatrunku z wodą. Szwy zdejmowane są z reguły po upływie od 5 do 14 dni, w zależności od lokalizacji zmian. Blizna w początkowej fazie może być widoczna, ale wraz z upływem czasu będzie się rozjaśniać i stopniowo zanikać. Przez dłuższy czas po zabiegu należy unikać ekspozycji operowanego miejsca na działanie promieniowania słonecznego. Właściwa diagnostyka zmian skórnych i efektywne leczenie pozwalają na szybkie pozbycie się z powierzchni skóry nieestetycznych zmian. Skuteczne działania chirurga przyczynia się nie tylko do poprawy aparycji Pacjenta, ale pozwala też na szybkie rozpoznanie i wdrożenie leczenia poważnych chorób onkologicznych.

Centrum

ZespółUsługiCennikVoucheryKontakt

© 2023 Medwind. Wykonanie - MVR Studio